אי שפיות

באנייה טרופה קפטן אחד, נווט, אישה ושעיר לעזאזל מסתחררים במערבולת של מילים, נשטפים באוקיינוס של צלילים, וזורחים, כל הדרך – לשקיעה. אופרה אלקטרונית מדוברת מנוגנת בלייב, סוחפת , פרועה ומחרפנת-קומדיה שלוקחת את עצמה ברצינות.

"הצגה עשויה היטב, בעלת סגנון תיאטרלי אחר, שמצליחה לטפל בהרבה נושאים בצורה מקורית, בטקסט שירי מלא ניואנסים. הצגה מאוד טובה!" איתי אילנאי, עורך מדור תרבות של ידיעות ת"א – יפו

"An ethereal musical backdrop is provided by Avi Elbaz and Amir Ben Ami…a sexual…Funny and frightening at the same time, the twisty plot kept us on the edge of our seats, right up until the abrupt ending…." Lior Levy,Midnight East

"האופרה האלקטרונית המושחזת החדשה אי שפיות, הינה מיפגש מדהים של טקסט ומוסיקה שכל אחד נשאר עצמאי ולא כפוף לאחר…." צח אוריין-אוראץ', עיתונאי (מעריב)

תיאור הדמויות:

האישה צעירה, אנרגטית, אוהבת חיים , נעה על הציר שבין תקווה לייאוש . מצד אחד נאלצת לקבל את המציאות הקשוחה ומצד שני לא פוחדת לשאול שאלות נוקבות ולפעול באומץ ובתעוזה . מבינה  שהיא מתומרנת ומאמינה שיכולה לפרוץ את המעגל . פמיניסטית בדרכה, נחושה להגיע לחופי הזהב  ולחיות את החיים כמו שמגיע לה . נמאס לה להסתפק במה שיש ובהבטחות שווא . מאוהבת בנווט ושמה את מבטחה בו . הקפטן המנהיג הבלתי מעורער של הספינה . איש קרבות מנוסה, גיבור מלחמה. הוא זה שהציל את רוב שוכניה מפגעי המלחמה ומוביל אותם בביטחון בתוך הים.  יש רק דרך אחת – וזאת הדרך שלו . איש קשוח, סמכותי, רודף שררה, מסתיר סוד, רגיל לקבל מה שהוא רוצה , תמיד הוא יודע יותר מאחרים, נהנתן, מניפולטיבי, אימפולסיבי , חובב  פילוסופיה ומסובב אותה לפי הצרכים שלו . הנווט יד ימינו של הקפטן, הוא זה שבפועל אוחז בהגה ונוהג את הספינה .ובידיו הידע והיכולת להוביל אותה  . מעריץ את הקפטן לו הוא חב את חייו והולך שבי אחר ביטחונו העצמי . מקדש את הסטטוס קוו על האונייה  ומאמץ את הנרטיב שמכתיב הקפטן . אימפוטנט , חסר ביטחון, "וואנבי", מתלבט נצחי, טיפוס מרצה, מאוהב באישה ומנסה להרשים אותה השעיר: נמצא בתחתית סולם ההיררכיה, הפועל השחור, שעוסק בעבודות הכי בזויות, זה שאף אחד לא סופר. אי אפשר בלעדיו אבל אף אחד לא רואה אותו. חי בהישרדות תמידית , חולם חלומות קטנים, מוצא נחמה יחידה באוננות כפייתית . העבד של הספינה . הכרוז : דמות בלתי נראית שקולה נשמע מתוך מערכת כריזה . הוא " האח הגדול". הוא זה שמודיע על מצב הרדיואקטיביות של המים, מעיר הערות מדי פעם , ומנצח על משחק "ההישרדות" .משתף פעולה עם הקפטן ומושך בחוטים.  בשביל השעיר- הוא אלוהים , בשביל הקפטן – הוא שותף סמוי .

כתיבה: יפעת זנדני-צפריר וציפי גלעד
בימוי: יפעת וינון צפריר
במאי שותף: דניאל זעפרני
מוסיקה בזמן אמת על הבמה :AA Surfers – אבי אלבז ואמיר בן עמי (הדג נחש)
שחקנים יוצרים: יובל סטוניס, נועה הר ציון, איתמר שרון וינון צפריר
עיצוב תאורה: אורי מורג
כוריאוגרפיה: טליה בק
תלבושות: מור חמד ל mor's
ליווי אומנותי: אבי גיבסון בר-אל
דרמטורגיה: מייקל מרקס
אביזרים: טובה ברמן
צילום וידאו: מוטי סבג
עריכת וידאו: הילה ספקטור
ייעוץ אומנותי: אמיר אוריין

לוגו תרבות וספורט באנגלית
tel aviv
pais